Chceme, aby sa cirkev mohla stretávať


Preto sa v každom stupni automatu snažíme byť čo najviac otvorení. Na základe aktuálnej farby trnavského okresu fungujeme teda tento týždeň v nasledovnom režime (viac informácii nižšie): 

 

V prípade, že je k dispozícii živý prenos cez ZOOM (len pri farbe .BORDOVÁ. a .ČIERNA.), môžete sa naň pripojiť kliknutím sem (vaše video a mikrofón budú vypnuté): 

 

 

Zopár otázok, ktoré môžeme mať 

◉ AKO TO VYZERÁ PRI INOM STUPNI (FARBE OKRESU)? Nižšie nájdete prehľad toho čo nás čaká, ak sa farba trnavského okresu zhrorší alebo zlepší: 

  • .ZELENÁ. (Monitoring): ZÁKLAD (ktokoľvek, bez obmedzení) 

  • .ORANŽOVÁ. (Ostražitosť): ZÁKLAD (ktokoľvek, bez obmedzení) 

  • .ČERVENÁ. (1. stupeň ohrozenia): OTP (očkovaní / otestovaní / po covide do 180 dní) 

  • .BORDOVÁ. (2. st. ohrozenia): KOMPLET. ZAOČKOVANÍ (+ živé vysielanie cez ZOOM) 

  • .ČIERNA. (3. st. ohrozenia): KOMPLET. ZAOČKOVANÍ (+ živé vysielanie cez ZOOM) 

 

◉ ČO AK SA NEMÔŽEM / NECHCEM DAŤ OČKOVAŤ? Keď bude farba okresu .ČERVENÁ. a nie sme kompletne zaočkovaní, budeme musieť mať so sebou buď potvrdenie o prekonaní covidu za ostatných 180 dní, alebo negatívny test (PCR max 72 hod od odberu, Ag max. 48 hod od odberu). Keď bude trnavský okres vo farbe .BORDOVÁ. alebo .ČIERNA. , bez kompletného očkovania nebudeme môcť prísť na fyzické stretnutie nedeľných bohoslužieb. Preto pri týchto farbách bude ku dispozícii živý prenos cez ZOOM (podobne ako v máji). 

Ako pastieri zboru vás chceme povzbudiť ku zaočkovaniu proti koronavírusu. V tejto chvíli je to jediná spoľahlivá cesta, ako predísť závažnému ochoreniu či smrti. Ak máte o očkovaní pochybnosti alebo otázky, ktorýkoľvek starší sa s vami rád porozpráva a – ak bude vedieť – zodpovie otázky. O to viac využite to, že v staršovstve máme Tomáša, ktorý je zároveň aj lekárom, a tak sa môže o to kvalifikovanejšie vyjadriť ku vaším otázkam či obavám. 

Pre tých z vás, ktorí sa nemôžete alebo nechcete dať zaočkovať je tu možnosť testovania. Asi nikomu z nás veľmi nechýba minuloročný maratón výterov z nosa, no na druhej strane môžeme byť vďační vláde za to, že zapracovala aj takúto alternatívu (v Európe sú lebo krajiny, napr. Anglicko, kde takáto možnosť vôbec neexistuje.) Ak je pre niekoho pravidelné testovanie celej rodiny finančnou záťažou, obráťte sa na vedenie zboru (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.) a radi vám s tým pomôžeme. Chceme spraviť všetko preto, aby sme mohli byť v nedeľu spolu. Stojí to za to. 


◉ KTO JE "KOMPLETNE ZAOČKOVANÝ”? Do tejto kategórie spadajú tí, ktorí: 

  • majú 14 dní po 2. dávke dvoj-dávkovej vakcíny (Pfizer / Moderna / AstraZeneca), 
  • alebo 21 dní po jedno-dávkovej vakcíne (Johnson), 
  • alebo 14 dní po akejkoľvek dávke, ak prekonali covid za ostatných 180 dní). 

 

◉ AKO SÚ NA TOM DETI? Deti do 12 rokov sa považujú za kompletne zaočkované osoby. Deti 12+ ročné sa riadia štandardnými pravidlami popísanými vyššie. 

 

Ak máte otázky, ktoré tu neboli zodpovedané, môžete sa obrátiť emailom na vedenie zboru (Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.). Radi sa s vami stretneme osobne, alebo si zavoláme. Ak sa nebudete môcť v niektorej z horších farieb zúčastniť fyzického zhromaždenia, chceme vám pomôcť hľadať spôsoby, ako aj v tomto období rásť a nasledovať Krista.  

~ starší zboru CB Trnava