Kazateľ a správca zboru

 

Marek Tomašovič

Marek Tomašovič

Ako rodený trnavčan, Marek bol od malička presvedčený o tom, že nejaký Boh existuje, ale až keď mal 17 rokov ho naozaj po prvý krát spoznal. A to, koho spoznal, zmenilo celý jeho život a v jeho srdci rástla túžba po tom, aby aj ostatní ľudia okolo neho nie len vedeli o nejakom bohu, ale aby ho mohli poznať. A predovšetkým, aby mohli poznať jeho milostivú lásku, ktorá mení úplne všetko. Preto po strednej škole, kde študoval IT, odišiel na tri roky študovať evanjelikálnu teológiu a misiu na Univerzitu Mateja Bela v Banskej Bystrici.

Marek momentálne pracuje na plný úväzok v civilnom prostredí. V trnavskom zbore najprv pôsobil ako vikár od jari 2016 a od jari 2019 ako druhý kazateľ. Od 1. júna 2020 je Marek správcom trnavského zboru.

Marek má rád chutnú kávu (tú si dokonca aj doma sám napraží!), múdre knihy, IT a technologické "hračky" a predovšetkým priateľov okolo seba. Spolu s manželkou Martinou majú Trnavu veľmi radi a chcú vo svojom okolí vidieť ľudí, ktorí spoznávajú Božiu premieňajúcu lásku.